in the dark..

aliser

..jeb tumsiņā.

Šķiet, ka jāsāk ar to, ka man nav ne jausmas, vai un kā ir iespējams izstāstīt Aicinājumu. Šeit lasāmais, skatāmais un klausāmais ir tikai vārgi mēģinājumi nodot jums savu iekšējo kluso sajūsmu par pirms pāris nedēļām dažās dienās piedzīvoto Saulkrastos, pie Daiņa.

5. augusta pēcpusdienā iesēdos vilcienā Rīga – Saulkrasti ar bažām sirdī un prātā, domāju, tur būs salasījušies visādi ‘jaunie dzejnieki’, pseidointelektuāļi un vispār ārkārtīgi iedomīgi, augstprātīgi un grūti panesami cilvēki. Bet, realizējot īstenu ‘Yes Man’ filozofiju, kāpu sev pāri, un beigu beigās tie izrādījās vieni no jaukākajiem, vienkāršākajiem un saprotamākajiem cilvēkiem manā dzīvē.
Braucot vilcienā, domāju par to, ka varētu iesvētīt savu jauno pierakstu/dzejoļu kladīti ar antropoloģisku pētījumu – dzejas nometni. Doma bija pierakstīt dažādus brīžus, domas, novērojumus un tamlīdzīgi, lai beigās to visu pārvērstu dienasgrāmatā ar antropoloģisku ievirzi par šo nometni, taču dienu gaitā sapratu, ka ne es to spēju, ne vēlos, jo bija lietas, kuras izteikt nav iespējams, un bija lietas, kuras gluži vienkārši negribas teikt.

Viens no maniem ‘antropoloģiskajiem’ novērojumiem todien bija tas, ka laiku šajā nometnē nemēra gados, bet gan Aicinājumos. Ceļā no Saulkrastu stacijas dzirdēju aiz muguras ejošo puisi sakām kādam citam dalībniekam: “Esmu šeit jau no 33. Aicinājuma” (šogad norisinājās 36.). Ja nemaldos, tas bija Edmunds – dramaturģiski virzīts jaunietis, kuram pateicoties, iespējams šī ieraksta zemākajā daļā noklausīties vienu manu dzejoli no pirmā vakara pie ugunskura (bija tiešām daudz skaļu sienāžu. un dzejolis ir nedaudz ar vienu motīvu, kuru nesen jau minēju pie citām bildēm (uzrakstīts tajā laikā) (uztraukumā visu nolasu gandrīz pareizi)).

Dienas bija ļoti aizņemtas. Ja man jautātu, ko mēs darījām, es nezinātu, ko atbildēt. Bet reti bija brīži, kad nekas netika darīts, nebija rosības, nebija sarunu, darbu, lasīšanas, ēst gatavošanas, gājienu uz veikalu un visa pārējā. Starp ikdienišķajiem saimnieciskajiem darbiem (ēst gatavošana un trauku mazgāšana) (starp citu, neielaidieties saimnieciskās darbībās ar dzejniekiem, tas ir kaut kāds sviests, jau pirmajā dienā pagāja vismaz pusstunda, kamēr uz abu roku pirkstiem uzskaitāmi cilvēki vienojās, ko, kā un cik daudz gatavot pusdienām) bija daudz sarunu un iespaidu. Ar katru dienu jutu arvien vairāk mentāla noguruma. Trešajā dienā pēc diskusijas par mākslu atšķirībām sapratu, ka vairākas dienas neesmu klausījusies mūziku, metos veldzēt slāpes, un mūzika ļoti sen man nebija sagādājusi tik lielu baudu. Kaut kā nometnes laikā prāts kļuva blīvāks, pilnāks, radās tāda pirms-Lielā sprādziena sajūta un izjūta.

Mans ego pamielojās ar komplimentiem un vispārīgu lidojuma izjūtu. Galvenās emocijas pēc nometnes bija tādas, it kā es būtu nolēmusi apprecēties un neteikt vecākiem.
Vārdu sakot, ļoti skaisti. Baudiet bildītes, klausieties dzejoli un atnāciet sestdien uz Chomsky paklausīties dzeju. Vēl dzejoļus var palasīt Kultūras Dienā un Satori.

**
Paklausies, kā runā tavas meitenes vecmodīgā veļa, cik vijīgi un ilgi stāsta gadsimtiem ilgas mežģīņu tendences.
Paskaties, cik augstu pie tavām acīm zib viņas apaļās bulciņas no piena, siltiem miltiem un sievietes maiguma.
Atceries, kā tev patīk tām pieglausties, aizvērt acis un ieelpot viņas ādu litriem vien, tad tu jūties kā bērnībā piecos no rīta, aizbraucis līdzi vecmāmiņai uz darbu, uz maizes ceptuvi kaut kur Rauzā, tavs deguns sajūt tikai saldās bulciņas un fonā nedaudz saldskābmaizes; tu atver acis, un tās redz tikai austošo sauli tāpat kā tajā rītā pēc maizes ceptuves, vecmāmiņa brauc ar divriteni, tu sēdi uz bagāžnieka, un jūs dodaties

mājup.

Advertisements

4 thoughts on “in the dark..

  1. ļoti jaukas bildes. Visas kā viena. Šitās ir ar Olympusu?

    P.S. arī dzejolis patīk. Vislabākā rindiņa – “Paskaties, cik augstu pie tavām acīm zib viņas apaļās bulciņas no piena, siltiem miltiem un sievietes maiguma”. Uzbūri man baigo sajūtu gleznu :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s